معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار > چهاردهمین نشست مشترک گاردهای ساحلی ایران و قطر


  چاپ        ارسال به دوست

چهاردهمین نشست مشترک گاردهای ساحلی ایران و قطر

چهاردهمین نشست مشترک گاردهای ساحلی ایران و قطر

سرلشگر رضایی فرمانده مرزیانی و دریابانی جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه 97/1/20 برای شرکت در چهاردهمین دور گفت وگوهای مرزی دو کشور در راس هیاتی وارد دوحه شد و مورد استقبال سرتیپ «علی احمد سیف البدید المناعی» فرمانده گارد مرزی قطر قرار گرفت .
فرمانده مرزبانی ناجا پس از ورود به دوحه ، اظهار داشت ؛ غیر از ترددهای غیر مجاز که بعضا سهوی و از سوی صیادان دو کشور صورت می گیرد مشکل ویژه ای در مرزهای آبی با قطر نداریم . 
وی برخورد قطر با این موضوع صیادان را مثبت ارزیابی و خاطر نشان کرد که طی هفته گذشته برخی صیادان ایرانی که به صورت غیر عمد وارد آبهای این کشور شده بودند ، آزاد شدند.
سردار رضایی گفت ؛ بر اساس توافق به عمل آمده میان دو کشور بخشی از ترددهای غیر مجاز که مشمول جرم خاصی نباشد در دریا حل می شود و به محاکم قضایی کشیده نمی شود.
وی سطح همکاری ایران و قطر در زمینه مرزی را خوب و رو به رشد ارزیابی کرد و گفت ؛ در حال حاضر با مرزبانی قطر در خصوص گشت و تعقیب و مراقبت های همزمان دریایی همکاری داریم و این دیدار مکملی برای تقویت هر چه بیشتر ارتباط مرزبانی دو کشور است .
فرمانده مرزبانی ناجا تاکید کرد ؛ یکی از اهداف ما از دیدار با مقامات این کشور حفظ و ارتقای همکاری های مرزی است و در همین رابطه با شماری از مسئولین تصمیم گیر قطری در جریان این سفر گفت وگو خواهیم کرد.
وی همچنین گفت ؛ خلیج فارس متعلق به همه کشورهای این حوزه است و ایجاب می کند که تعاملات برای اداره مشترک این حوزه آبی بیشتر بشود.


١٨:٠٠ - 1397/01/20    /    شماره : ٥٠٨١٨٣    /    تعداد نمایش : ١٣٠خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر