معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار > دیدار جناب آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان از قطر


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار وزیر امور خارجه کشورمان از قطر

دیدار جناب آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان از قطر

جناب آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در تاریخ 11/07/96 در دیدار  با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر دولت قطر در خصوص روابط دو جانبه و مسائل منطقه ای گفتگو و تبادل نظر کرد.، آقای دکتر ظریف در این دیدار بر سیاست اصولی دولت جمهوری اسلامی ایران برای داشتن بهترین روابط با همه همسایگان خود تاکید و ابراز امیدواری کرد روابط دو جانبه ایران و قطر در همه زمینه ها بیش از پیش گسترش یابد و دستگاههای رسمی دو کشور امکانات و تسهیلات برای مراودات بیشتر مردم و بخش خصوصی را برای استفاده از فرصتهای تجاری و اقتصادی یکدیگر فراهم نمایند. ایشان همچنین با مرور شرایط حساس منطقه و آثار زیانبار برخوردها و منازعات خشونت بار تاکید کرد هیچ یک از بحرانهای منطقه راه حل نظامی ندارد و همه طرفها باید به گفتگو و راه حل های مسالمت آمیز پای بند باشند

ایشان در ادامه افزود: ایران خواستار بهترین روابط با همه همسایگان خود می باشد و اعتقاد دارد همه طرفها باید به ابتکارات منطقه ای در جهت ثبات و امنیت دسته جمعی الویت دهند

در این دیدار امیر قطر نیز ضمن ابراز خشنودی از روند رو به توسعه روابط دو جانبه بین قطر و ایران تاکید کرد دولت و ملت قطر همواره خواستار بهترین روابط با همسایگان شمالی خود بوده اند. وی ضمن استقبال از دیدگاه کشورمان در خصوص مسایل منطقه ای و ضرورت یافتن راه حلهای مسالمت جویانه برای بحرانهای جاری گفت: مشورت و رایزنی مستمر با کشورهای منطقه از جمله ایران یک ضرورت اجتماب ناپذیر است

وی در این دیدار ضمن خشنودی از روند رو به توسعه روابط دو جانبه و داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت گسترش روابط بین کشورهای ساحلی خلیج فارس و ایران تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین بعد از ملاقات با امیر قطر، با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر دیدار و گفت و گو کرد.

 در این دیدار که وزیر اقتصاد قطر نیز حضور داشت طرفین درباره روابط دو جانبه با تاکید بر همکاریهای اقتصادی و نیز در خصوص اوضاع جاری در کشورهای منطقه خلیج فارس بحث و تبادل نظر کردند.

 وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار از آمادگی ایران برای انجام همکاریهای دراز مدت با قطر و تبدیل این کشور به عنوان یک شریک اقتصادی سخن به میان آورد.

 وزیر خارجه قطر نیز آمادگی خود را برای امضای توافقات گذشته اعلام و تاکید کرد هدف قطر توسعه همکاریهای اقتصادی همگام با توسعه مناسبات سیاسی است.

 وزیر امور خارجه کشورمان در ضیافت ناهار محمد بن عبدالرحمان آل ثانی وزیر امور خارجه قطر که به افتخار وی و هیات همراه ترتیب داده شده بود شرکت کرد.

 

 

 دانلود فايل : با_وزیر_خارجه_قطر.jpg ( 34KB )


١٠:٠١ - 1396/07/15    /    شماره : ٤٧٨٥٠٨    /    تعداد نمایش : ٣٨٧خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر