معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار > اظهارات وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر در دیدار با همتای ایرانی


  چاپ        ارسال به دوست

اظهارات وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر در دیدار با همتای ایرانی

اظهارات وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر در دیدار با همتای ایرانی

وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر استفاده بهینه از کریدورهای موجود بین 2 کشور را نکته‌ای ضروری دانست و گفت: ما می توانیم به این هدف رسیده و ضمن استفاده از تسهیلات بندر حمد که در حال حاضر با 73 کشور و تا سال آینده با 130 کشور در ارتباط خواهد بود این مسئله را اجرایی کنیم.

آقای جاسم بن سیف بن احمد السلیطی وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر در دیدار با آقای عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی کشورمان ضمن تأکید بر ضرورت ایجاد گفتمان منظم بین مسئولان 2 کشور در حوزه حمل ونقل دریایی و بنادر گفت: به تصور من تحقق این موضوع باعث بررسی تمامی راهکارهای همکاری و تسهیل عملیات روند حمل و نقل و تجارت بین 2 کشور می‌شود.

وی در ادامه استفاده بهینه از کریدورهای موجود بین 2 کشور را نکته‌ای ضروری دانست و گفت: ما می توانیم به این هدف رسیده و ضمن استفاده از تسهیلات بندر حمد که در حال حاضر با 73 کشور و تا سال آینده با 130 کشور در ارتباط خواهد بود این مسئله را اجرایی کنیم.

وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر همچنین ادامه داد: این خطوط و فعال‌سازی بندر حمد در خلیج فارس فرصت‌های بسیار زیادی را برای ما در زمینه حمل و نقلی فراهم خواهد کرد چرا که از تجهیزات بسیار خوبی برخوردار بوده و امید است در آینده به نقطه استراتژیکی در زمینه روابط تجاری دو کشور تبدیل شود .

وی استفاده از بندر اویس در نزدیکی شهر بوشهر و بندر حمد را در حمل و نقل کالا بین دو کشور مؤثر دانست و گفت: بهره‌مندی از این 2 بندر علاوه بر کوتاهی زمان جابه‌جایی کالا باعث صرفه جویی در پرداخت تعرفه‌ها در این مسیر خواهد شد.

آقای احمد السلیطی ادامه داد: ما در حال حاضر قصد داریم تا تمامی کالاهای ما به مقصد ترکمنستان و آذربایجان از طریق ایران جابه‌جا شود که در صورت اجرایی شدن این مسئله و مشاهده فواید این اقدام در صرفه‌جویی وقت و افزایش مقاصد صادراتی خواهد انجامید. پس قطعا به عنوان یکی از اهداف کلیدی ما در روابط دو جانبه عملیاتی کردن کریدورهای منطقه‌ای است.

وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر در ادامه تأکید کرد : ما در زمینه ارتقای حمل ونقل هوایی نیازمند حمایت شما هستیم، چراکه همسایه یکدیگر بوده ولی در عین حال هیچ مرز هوایی مشترکی با همدیگر نداریم پس امیدواریم که این اقدام گام نخستی در زمینه ارتقای روابط باشد.

وی با اشاره به این مطلب که تردد هوایی قطر بسیار بالا بوده و ترافیک چشمگیری دارد گفت: من قدردان کشور ایران در زمینه خدمات‌دهی به سیستم حمل و نقل هوایی قطر خصوصا در طول بحران این کشور هستم چراکه به گواه بسیاری از مسئولین ذیربط اقدامی بسیار حرفه‌ای و با مهارت بوده است.

وی همچنین تصریح کرد: قطر نه به دلیل بحران فعلی بلکه به دلیل سوابق تاریخی درخشان موجود بین دو کشور قدردان ایران است، ما هیچ‌گاه کمک ایران به سیتم حمل و نقلی خود را در اوج بحران فراموش نکرده و این مطلبی است که قطعا در ذهن ما و فرزندان ما در آینده نیز حک خواهد شد.

وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر در پایان خاطرنشان کرد: امر سرمایه‌گذاری نیز علاوه بر حمل و نقل برای ما اهمیت دارد، در این راستا کشور قطر می‌تواند در بنادر و زیرساخت‌های ایرانی سرمایه‌گذرای کرده و با توجه به تصمیمات کمیته مشترک بین دو کشور در توسعه هرچه بیشتر روابط دو جانبه تلاش کند./دانلود فايل : Doc2.doc ( 92KB )


١٢:٥٧ - 1396/08/10    /    شماره : ٤٨٣٨٣٠    /    تعداد نمایش : ٤٠٤خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر