معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار > دیدار هیات سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از قطر


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار هیات سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از قطر

دیدار هیات سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از قطر

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در سفر خود به قطر با وزیر حمل و نقل و ارتباطات و همچنین مدیران ارشد دولتی و خصوصی بنادر و دریانوردی آن کشور دیدار و گفتگو کرد .

در سفر محمد راستاد معاون وزیر و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی ، نشست دوجانبه هیأت‌های ایرانی و قطری با حضور وزیر حمل و نقل و ارتباطات و مدیران ارشد دولتی و خصوصی بنادر و دریانوردی قطر در دوحه برگزار شد .

در این نشست که با محوریت تسهیل تجارت دریایی از طریق توسعه مناسبات و همکاری‌های تخصصی بندری و دریایی میان دو کشور برگزار شد ، برطرف کردن موانع و مشکلات احتمالی موجود در جهت توسعه صادرات و ترانزیت کالا از بنادر جنوبی ایران به بنادر قطر ، گسترش میزان مشارکت و سرمایه گذاری بخش های خصوصی دو کشور در خصوص ایجاد و توسعه صنعت لجستیک و حمل و نقل دریایی میان دو کشور و ...  مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

در این نشست همچنین ، دو طرف از حسن روابط موجود و تحکیم بیشتر آن در آینده استقبال کردند .

در این سفر علاوه بر حضور معاون امور بندری و اقتصادی و همکاران وی ، تعدادی از مدیران شرکتهای مختلف دولتی و خصوصی کشتیرانی و مدیران برخی از صنایع تولیدی کشور نیز در هیات اعزامی حضور و در خصوص موضوعات مورد نظر خود ، مذاکراتی را با وزیر  و همکاران قطری وی داشتند .

در این نشست که در فضایی بسیار مثبت و با تأکید بر توسعه مناسبات فی مابین برگزار شد ، وزیر قطری نیز با تاکید به برطرف ساختن مشکلات احتمالی جهت تسهیل تجارت میان دو کشور ، به همکاران خود در زیربخش های مختلف وزارت نیز ، دستور تسریع در انجام امور و پیگیری درخواست های خطوط کشتیرانی ، بازرگانان و تجار ایرانی را صادر کرد .

هیات اعزامی نیز ضمن انجام بازدید عملیاتی از بندر " الرویس" و مذاکره با مدیران بندر مذکور در خصوص موضوعات مشترک ، از نزدیک با ظرفیت‌های عملیاتی این  بندر ، نحوه عملیات تخلیه و بارگیری شناورهای عمدتا ایرانی ، زیر ساخت‌ها و طرح‌های توسعه‌ای آتی این بندر و همچنین بازارچه مرزی احداث شده جهت معرفی هرچه بیشتر و فروش محصولات ایرانی آشنا شدند .


١١:٣٤ - 1396/10/07    /    شماره : ٤٩٣٣٩٧    /    تعداد نمایش : ٢٠٢خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر