معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار > بزرگداشت 39 مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در قطر


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم روزملی جمهوری اسلامی ایران در قطر

بزرگداشت 39 مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در قطر

جناب آقای سبحانی در مراسمی که به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در باشگاه دیپلماتیک وزارت خارجه قطر برگزار شد، گفت : امروز مفتخریم جمهوری اسلامی توانسته است با وجود همه چالش ها و توطئه ها در جهت تحقق آزادی، استقلال سیاسی، پیشرفت و شکوفایی در زمینه های مختلف گام بردارد.
سفیر ایران در جمع دیپلمات ها و نمایندگان سیاسی کشورهای مختلف مقیم قطر، اضافه کرد : تازه ترین تجربه جمهوری اسلامی مشارکت 73درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوی دوره دوازدهم بود که با انتخاب دکتر حسن روحانی به ادامه رویکرد سیاست اعتدال و میانه روی و تعامل مثبت با جامعه بین المللی، توسعه روابط با همسایگان و کشورهای عربی و اسلامی تاکید شد.
وی امضای توافقنامه هسته ای را گویا ترین و مهمترین نمونه تایید کننده سیاست تعامل گرایانه بین ایران و 1+5 دانست و اظهار داشت : این توافق نمونه موفق بین المللی در جهت از بین بردن هراس ها و تضمین منافع همه طرف ها بود که می تواند بعنوان الگویی برای حل و فصل بحران های منطقه ای و بین المللی و برقراری اصل گفت وگو و توافق و همکاریهای مشترک برای ایجاد صلح و امنیت و مبارزه با پدیده تروریسم مورد توجه قرار گیرد.
سفیر ایران در این مراسم که شماری از مقامات دولتی ، اقتصادی و بخش خصوصی قطر نیز حضور داشتند با اشاره به روابط تاریخی، ریشه دار و حسنه دو کشور تاکید کرد : تردیدی نیست این روابط به ویژه در سال گذشته، شاهد مرحله نوینی از همکاری ها بوده و رشد و استحکام آن در همه زمینه ها علیرغم شرایط حساس منطقه افزایش داشته است.
وی ادامه داد: این امر نمایانگر حکمت، درایت و اراده سیاسی رهبران دو کشور ایران و قطر در جهت توسعه مناسبات دو جانبه و تاکید بر اهمیت و ضرورت برقراری همکاری، تفاهم و هماهنگی میان دو کشور همسایه و اعتقاد هر دو به تشریک مساعی و تلاش برای برقراری امنیت و ثبات مطقه ای و زندگی مسالمت آمیز و مشترک و گفت گوی سازنده و ثمر بخش در منطقه به جای اختلاف، تنش زایی، درگیری، کشمکش، سوء تفاهم، بی اعتمادی و اعمال محاصره های ظالمانه ، بوده است.
سبحانی در ادامه خطاب به میهمانان مراسم که استقبال خوبی از دعوت ایران به عمل آورده بودند ، اظهار داشت : گفت و گو و تفاهم، تنها جایگزین و کلید اصلی و مناسب برای حل و فصل بحران های منطقه و بین الملی به شمار می رود و ما در این زمینه به خرمندان و حکمیان امید بسته ایم .
در مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، «شیخ احمد بن جاسم بن محمد آل ثانی» وزیر اقتصاد و بازرگانی و رییس قطری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر ، «شیخ علی عبدالله بن ثانی آل ثانی» از شخصیت های برجسته خاندان حاکم و سرمایه گذار سرشناس ، «دکتر احمد بن حسن الحمادی» دبیرکل ( قائم مقام ) وزارت امور خارجه ، سرلشکر« سعد بن جاسم الخلیفی» رییس دستگاه امنیت عمومی ( امن العام) ، «احمد بن طوال الکواری» نایب رییس اتاق بازرگانی و « سفیر ابراهیم یوسف فخرو» مدیرکل تشریفات وزارت خارجه قطر حضور داشتند.
سفرای مقیم کشورهای خارجی، روسای نمایندگی ها، وابستگان نظامی، ایرانیان ساکن و تجار ایرانی مقیم قطر از دیگر مهمانان این مراسم بودند.
در حاشیه این مراسم، نمایشگاهی از صنایع دستی ایران برپا شده بود.


٠٨:٤٩ - 1396/11/23    /    شماره : ٤٩٩٩٧٤    /    تعداد نمایش : ١٤٩خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر