معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار > دیدار مدیران وزارت مواصلات دولت قطر از ایران


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار مدیران وزارت مواصلات دولت قطر از ایران

دیدار مدیران وزارت مواصلات دولت قطر از ایران

مدیران بندری ایران و قطر زمینه های مشترک همکاری را بررسی کردند

نشست مشترک مدیران عامل سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران و قطر برای گسترش همکاری های بندری و دریایی، عصر دوشنبه 97/1/20 در تهران برگزار شد.

 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران در این نشست یادآوری کرد: در پی سفر پارسال وزیر حمل ونقل و ارتباطات قطر به ایران و دیدار با وزیر راه و شهرسازی مقرر شد پس از 2 ماه کمیته مشترک همکاری های بندری و دریایی تشکیل و راهکارهای توسعه همکاری های ایران و قطر بررسی شود.

«محمد راستاد» افزود: در این زمینه پیش نویس تفاهمنامه ای آماده شد و در سفر دی ماه پارسال وزیر راه وشهرسازی به قطر به طرف مقابل ارائه شد که در زمینه جست و جو و نجات دریایی و تایید گواهینامه های صادر شده در این حوزه توافق به دست آمد. همچنین هیات ایرانی از بندر «حمد» بازدید کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: قرار است هیات قطری در سفر کنونی از بندرهای خرمشهر، امام خمینی (ره)، بوشهر و بندرعباس بازدید و ظرفیت های این بندرها را بررسی کنند تا با امضای تفاهمنامه ای زمینه های همکاری دریایی و بندری بیش از پیش تقویت شود.

وی سهم حمل ونقل دریایی 2کشور را رو به گسترش توصیف و اضافه کرد: ایران در چارچوب راهگذر شمال- جنوب زمینه های ترانزیت کالاهای قطری را فراهم کرده و عزم و اراده 2کشور نیز توسعه همکاری های چندجانبه در این بخش است؛ به طوری که اکنون قطر صدور روادید برای بازرگانان را تسهیل کرده است.

 مدیران بلندپایه وزارت ارتباطات  و سازمان بنادر قطر شامل «محمد الخنجی» رییس سازمان بنادر، «حسن الهیل» مشاور ارشد وزیر حمل و نقل و ارتباطات، «عبدالعزیز الیافعی» مدیر بندر «حمد»، «خالد النعیمی» مدیر بندر «الرویس» و «حمد الانصاری» مدیر امور بین الملل وزارت حمل و نقل قطر از ایران دیدار می کنند .

دیدار با وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران با هدف بررسی راهکارهای گسترش همکاری های دریایی و بندری از برنامه های این هیات است.

بازدید از توانمندی های تجاری و گردشگری بندرهای ایران و برگزاری نشست کاری با مدیران استانی و بازرگانان بخش دریایی از دیگر برنامه های هیات قطری است .

در پی دیدارهای سال 96 ، طرفین توافق کرده اند «کمیته مشترک همکاری های بندری و دریایی» تشکیل و نشست های کارشناسی منظم برای بررسی راه های گسترش همکاری های تخصصی مشترک دریایی و بندری با هدف بهبود روابط و تعاملات تجاری و توسعه حمل و نقل برگزار شود.


١٨:١٩ - 1397/01/20    /    شماره : ٥٠٨١٨٦    /    تعداد نمایش : ١٠٠خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر